13.07.2017 - Inaugurarea subunitatii de pompieri in localitatea Branesti, construita de primarie, cu sprijinul consiliului local

qqq

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Dealul Spirii” București-Ilfov inaugurează astăzi 13.07.2017 o nouă subunitate de pompieri în localitatea Brănești, construită de primărie, cu sprijinul consiliului local.
Noul punct de lucru este realizat la standarde ridicate, prin intermediul căruia locuitorii comunei Brănești și ai localităților învecinate (Găneasa, Fundulea, Belciugatele) vor avea asigurată intervenția promptă a pompierilor.
Structura de intervenție va fi deservită de salvatori care vor încadra o ambulanță SMURD și o autospecială de stingere, dotată și cu echipamente pentru prim ajutor și descarcerare.

Pentru probleme cu iluminatul stradal va rugam sa apelati urmatoarele numere:

• Mobil: 0371.304.704
  • Fix: 021.315.09.83